User Review Spotlight: An in-depth review of Superman (N64), which has a reputation for being one of the worst games ever made.

Dragon History (DOS)

Published by
Developed by
Released
Platform
...
MobyRank
100 point score based on reviews from various critics.
2.8
MobyScore
5 point score based on user ratings.

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users Say

Category Description MobyScore
Acting The quality of the actors' performances in the game (including voice acting). 2.5
Gameplay How well the game mechanics work (player controls, game action, interface, etc.) 2.5
Graphics The quality of the art, or the quality/speed of the drawing routines 3.0
Personal Slant How much you personally like the game, regardless of other attributes 3.0
Sound / Music The quality of the sound effects and/or music composition 3.0
Story / Presentation The main creative ideas in the game and how well they're executed 2.5
Overall MobyScore (2 votes) 2.8


The Press Says

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
93
Freegame.cz
Technické zpracování je i po letech výborné. Hra nabízí více než čtyřicet krásně barevných lokací, které svým zpracováním předčí na freeware scéně kdekoho. Máte-li rádi adventury, okamžitě stahujte… Pamětníci dvojnásob!
88
Excalibur
Dračí Historie je česká kreslená point-and-click adventúra. Vo svojej dobe patrila medzi najúspešnejšie domáce hry a ako prvá v čechách bola kompletne nadabovaná. Vyšla v disketovej aj CD-ROM verzii, a v súčasnej dobe je uvoľnená ako Freeware a výborne funguje aj pod systémom Windows XP.
80
Plné Hry
Pokud Dračí příběh něčím exceluje, není to ani tak technické zpracování (i když je třeba uznat že jednotlivé lokace jsou zpracovány nápaditě a co do obsahu vypadají opravdu výtečně), precizní je především dějová linie, rozhovory, díky čemuž se do hry po několika málo chvílích prostě zamilujete. To vše navíc v doprovodu příjemného dabingu, který si musíte stáhnout zvlášť (návod na instalaci dabingu najdete na $1#8220;>této adrese).
80
Hrej!
Na svou dobu velmi propracovaná grafika a solidní animace jsou dobře koukatelné i nyní, v čem však hra opravdu exceluje, je podání příběhu, které umocňuje kvalitně provedený dabing (musí se stáhnout extra z oficiálních stránek). Příjemná řeč vypravěče dovede člověka u monitoru snadno vtáhnout do děje, který navíc zpestřuje mnoho vtipných momentů, jenž odlehčují atmosféru v momentech, kdy začíná houstnout a ztrácí punc pohádkovosti. Na freeware poměry se jedná o výbornou nabídku, takže pokud vám dříve tento titul unikl, máte jedinečnou příležitost tuto chybu napravit. Dračí Historie funguje bez problémů i na současných systémech, pouze je nutné stáhnout si utilitu VDMSound a hru pouštět přes ní.
70
FreeHry.cz
Dračí Historie je opravdová nostalgická vzpomínka na staré dobré adventury s kouzelnou „pixelovou“ grafikou a pohádkovým příběhem. Bertovi puberťácké vtípky spolu s občasnými nelogickými problémy a situacemi, nad kterými zůstává rozum stát a na tváři se objeví úsměv, z ní vytváří obdivuhodné groteskní dílko. A odpověď na počáteční otázku? Ano, tato adventura nám má stále co říci i po dlouhých jedenácti letech. Vychutnejte si ji.