Dragon History Reviews (DOS)

Published by
Developed by
Released
Platform
77
Critic Score
100 point score based on reviews from various critics.
...
User Score
5 point score based on user ratings.

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users SayCritic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
93
Freegame.cz (Jun 22, 2006)
Technické zpracování je i po letech výborné. Hra nabízí více než čtyřicet krásně barevných lokací, které svým zpracováním předčí na freeware scéně kdekoho. Máte-li rádi adventury, okamžitě stahujte… Pamětníci dvojnásob!
88
Excalibur (Feb 01, 1996)
Dračí Historie je česká kreslená point-and-click adventúra. Vo svojej dobe patrila medzi najúspešnejšie domáce hry a ako prvá v čechách bola kompletne nadabovaná. Vyšla v disketovej aj CD-ROM verzii, a v súčasnej dobe je uvoľnená ako Freeware a výborne funguje aj pod systémom Windows XP.
80
Plné Hry (Jun 25, 2006)
Pokud Dračí příběh něčím exceluje, není to ani tak technické zpracování (i když je třeba uznat že jednotlivé lokace jsou zpracovány nápaditě a co do obsahu vypadají opravdu výtečně), precizní je především dějová linie, rozhovory, díky čemuž se do hry po několika málo chvílích prostě zamilujete. To vše navíc v doprovodu příjemného dabingu, který si musíte stáhnout zvlášť (návod na instalaci dabingu najdete na $1#8220;>této adrese).
80
Hrej! (Jun 22, 2006)
Na svou dobu velmi propracovaná grafika a solidní animace jsou dobře koukatelné i nyní, v čem však hra opravdu exceluje, je podání příběhu, které umocňuje kvalitně provedený dabing (musí se stáhnout extra z oficiálních stránek). Příjemná řeč vypravěče dovede člověka u monitoru snadno vtáhnout do děje, který navíc zpestřuje mnoho vtipných momentů, jenž odlehčují atmosféru v momentech, kdy začíná houstnout a ztrácí punc pohádkovosti. Na freeware poměry se jedná o výbornou nabídku, takže pokud vám dříve tento titul unikl, máte jedinečnou příležitost tuto chybu napravit. Dračí Historie funguje bez problémů i na současných systémech, pouze je nutné stáhnout si utilitu VDMSound a hru pouštět přes ní.
70
FreeHry.cz (Jul 02, 2006)
Dračí Historie je opravdová nostalgická vzpomínka na staré dobré adventury s kouzelnou „pixelovou“ grafikou a pohádkovým příběhem. Bertovi puberťácké vtípky spolu s občasnými nelogickými problémy a situacemi, nad kterými zůstává rozum stát a na tváři se objeví úsměv, z ní vytváří obdivuhodné groteskní dílko. A odpověď na počáteční otázku? Ano, tato adventura nám má stále co říci i po dlouhých jedenácti letech. Vychutnejte si ji.
60
Score (Nov, 1995)
S ohodnocením Dračí historie to nebylo vůbec jednoduché. Za prvé je to graficky, hudebně i programově velice impresivně provedená adventura, jakou byste mezi českou produkcí nikde nenašli, za druhé se jedná o první českou hru, v níž najdeme rozsáhlé, kvalitně namluvené dialogy. Na druhou stranu jsou tu ale chyby, k jejichž přehlédnutí přimhouření levého oka nestačí a přimhouření ok obou my ve Score bohužel (naštěstí!) neděláme.