Tecmo, initially a supplier of cleaning equipment and now best known for Ninja Gaiden and Dead or Alive, was founded on this day in 1967!

Shattered Union

Published by
Developed by
Released
Platforms
MobyRank MobyScore
Windows
69
3.9
Xbox
65
...

Advertising Blurbs

Back of Jewel Case - Windows (German) - Software Pyramide:

  Die USA liegen am Boden-
  das ist deine Gelegenheit
  sie zu übernehmen!

  Führe einen der übrig gebliebenen US-Teilstaaten oder die Europäische Union in den Kampf um die Vorherrschaft in Nordamerika!

  Shattered Union ist Rundenstrategie, die begeistert:
  "Das hier wird mein Strategiespiel des Jahres!" PC Powerplay
  "Geheimtipp" Gamestar

  Contributed by jaXen (19739) on Jun 04, 2011.

Cenega Poland site - cenega.pl:
  PopTop Software, twórcy gier z serii Railroad Tycoon i Tropico powracają w znacznie mroczniejszej produkcji - Shattered Union. W tej turowej grze strategicznej możesz poprowadzić swe wojska do boju w bitwach na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Skorzystaj z wszelkich dostępnych środków i doprowadź do ponownego zjednoczenia USA!

  W wyniku ataków terrorystycznych, niepokojów wewnętrznych i nuklearnej zagłady miasta Waszyngton, Stany Zjednoczone rozpadły się na kilka państewek, które toczą wyniszczające walki o wpływy. Wciel się w postać przywódcy jednego z nich albo stań na czele „pokojowych” Europejskich Sił Ekspedycyjnych i zjednocz Amerykę pod swoimi rządami.

  Charakterystyczne cechy
  • Nowoczesna, trójwymiarowa gra strategiczna, oglądana z perspektywy lotu ptaka.
  • Nieliniowe misje, generowane na podstawie decyzji gracza.
  • Turowa rozgrywka z rozstrzyganiem wyniku starć w czasie rzeczywistym. Spokojnie zaplanuj swoje posunięcie, a następnie obejrzyj walki na żywo.
  • W pełni animowane modele jednostek, eksplodujące pojazdy, płonące miasta i lasy.
  • Teren i lokacje mogą ulec zniszczeniu. W miarę przebiegu bitwy, na jej terenie pojawiają się leje po bombach, zniszczone budynki i wraki zniszczonych pojazdów.
  • Walcz w całych Stanach Zjednoczonych! Masz już dość Chicago? A więc je zbombarduj! Dokonaj inwazji przez Góry Skaliste do Kalifornii, zdobądź fabryki czołgów w Ohio i oblegaj Nowy Jork. Los całego narodu leży w Twoich rękach!
  • Graj jako przywódca jednej z dostępnych stron konfliktu - Górnej Kalifornii, Arkadii, Nowej Republiki Teksasu, Heartlandu, Dixielandu, Unii Jankeskiej lub Europejskich Sił Ekspedycyjnych.
  • Wezwij siły Gwardii Narodowej, wyposażone w czołgi M1 Abrams, śmigłowce Apache i bombowce stealth. Albo dobij targu z Rosjanami i wyposaż swoich chłopców w myśliwce MiG i ciężkie czołgi T-95.
  • Rozgrywka wieloosobowa dla czterech graczy.

  Contributed by U.V. Impaler (7260) on Aug 29, 2008.