Advertising Blurbs

Back of Jewel Case - Windows (German) - Software Pyramide:

  Die USA liegen am Boden-
  das ist deine Gelegenheit
  sie zu übernehmen!

  Führe einen der übrig gebliebenen US-Teilstaaten oder die Europäische Union in den Kampf um die Vorherrschaft in Nordamerika!

  Shattered Union ist Rundenstrategie, die begeistert:
  "Das hier wird mein Strategiespiel des Jahres!" PC Powerplay
  "Geheimtipp" Gamestar

  Contributed by jaXen (26912) on Jun 04, 2011.

Cenega Poland site - cenega.pl:
  PopTop Software, twórcy gier z serii Railroad Tycoon i Tropico powracają w znacznie mroczniejszej produkcji - Shattered Union. W tej turowej grze strategicznej możesz poprowadzić swe wojska do boju w bitwach na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Skorzystaj z wszelkich dostępnych środków i doprowadź do ponownego zjednoczenia USA!

  W wyniku ataków terrorystycznych, niepokojów wewnętrznych i nuklearnej zagłady miasta Waszyngton, Stany Zjednoczone rozpadły się na kilka państewek, które toczą wyniszczające walki o wpływy. Wciel się w postać przywódcy jednego z nich albo stań na czele „pokojowych” Europejskich Sił Ekspedycyjnych i zjednocz Amerykę pod swoimi rządami.

  Charakterystyczne cechy
  • Nowoczesna, trójwymiarowa gra strategiczna, oglądana z perspektywy lotu ptaka.
  • Nieliniowe misje, generowane na podstawie decyzji gracza.
  • Turowa rozgrywka z rozstrzyganiem wyniku starć w czasie rzeczywistym. Spokojnie zaplanuj swoje posunięcie, a następnie obejrzyj walki na żywo.
  • W pełni animowane modele jednostek, eksplodujące pojazdy, płonące miasta i lasy.
  • Teren i lokacje mogą ulec zniszczeniu. W miarę przebiegu bitwy, na jej terenie pojawiają się leje po bombach, zniszczone budynki i wraki zniszczonych pojazdów.
  • Walcz w całych Stanach Zjednoczonych! Masz już dość Chicago? A więc je zbombarduj! Dokonaj inwazji przez Góry Skaliste do Kalifornii, zdobądź fabryki czołgów w Ohio i oblegaj Nowy Jork. Los całego narodu leży w Twoich rękach!
  • Graj jako przywódca jednej z dostępnych stron konfliktu - Górnej Kalifornii, Arkadii, Nowej Republiki Teksasu, Heartlandu, Dixielandu, Unii Jankeskiej lub Europejskich Sił Ekspedycyjnych.
  • Wezwij siły Gwardii Narodowej, wyposażone w czołgi M1 Abrams, śmigłowce Apache i bombowce stealth. Albo dobij targu z Rosjanami i wyposaż swoich chłopców w myśliwce MiG i ciężkie czołgi T-95.
  • Rozgrywka wieloosobowa dla czterech graczy.

  Contributed by UV (7209) on Aug 29, 2008.