Derelict Reviews (Windows)

Derelict Windows Main menu.

MISSING COVER

Released
Platform
71
Critic Score
100 point score based on reviews from various critics.
...
User Score
5 point score based on user ratings.

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users Say

Category Description User Score
Acting The quality of the actors' performances in the game (including voice acting). 2.8
Gameplay How well the game mechanics work (player controls, game action, interface, etc.) 2.8
Graphics The quality of the art, or the quality/speed of the drawing routines 2.6
Personal Slant How much you personally like the game, regardless of other attributes 2.6
Sound / Music The quality of the sound effects and/or music composition 3.0
Story / Presentation The main creative ideas in the game and how well they're executed 2.4
Overall User Score (5 votes) 2.7


Critic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
95
Freegame.cz (Feb 14, 2009)
Opravdu nádherný kousek, který na freeware scéně není vidět každý den a už z tohoto důvodu byste jej měli vyzkoušet.
75
FreeHry.cz (Aug 10, 2008)
Grafické zpracování je až na drobné nedostatky – jako je vzájemné překrývání předmětů - vcelku povedená.. K hudebnímu doprovodu pak nemám výtky vůbec žádné – jedná se o slušnou porci smutných a děsivých tónů nádherně zapadajících do děje. Největším plusem Delerict je skvělá hororová atmosféra, kvůli které vám nedoporučuji hrát titul v noci. Mohlo by to mít neblahé následky na váš psychický stav, zvláště jste-li doma sami.
70
Plné Hry (Jul 19, 2009)
Mezi nimi budete přepínat tak, abyste se na svět koukali klasickým pohledem z první osoby. To ale není v mnoha případech tím nejlepším řešením a mnohdy bude lepší využít druhou možnost, lehce převzanou ze strategických her. Po stisknutí tabulátoru se přes celou obrazovku načte dostupná mapa celého areálu. Na té vidíte své muže, ba co víc, můžete je řídit. Jednoduchým klikem jej označíte a následným poklikáním do prostoru ho pošlete na ono místo. On si sám po cestě otevře dveře. Jinak může také voják nějakého kolegu následovat apod. Možností je zkrátka nespočet. Autoři si s tím opravdu vyhráli a my je můžeme jedině pochválit. Díky tomu jsme se totiž dočkali zase trochu jiné akce s podstatně větším strategickým prvkem.
70
Hrej! (May 30, 2009)
Krásným dojmem působí 3D grafika, sice někdy obsahující kiksy v podobě překrývání předmětů, avšak to zas dohání klavírní hudba přidávající na, už tak skvěle zpracované, ponurné atmosféře. Pokud se tedy chcete trošku klepat z překvapení číhajícím za rohem, Derelict je na poli freewarovek ideálním řešením.
60
VictoryGames.pl (Mar 10, 2010)
Całą ideą Derelict jest jak dla mnie mix "Obcych", "Space Hulk'a" (Świetna gra planszowa w świecie Warhammer 40000), oraz "System Shock 2". Zapożyczenia te, celowe bądź nie, są świetne, dzięki czemu ten survival horror z elementami taktycznymi i dobrym klimatem naprawdę potrafi wciągnąć! Tyle, że, jak już wspomniałem, trzeba mocno przymknąć oko na niedoróbki pokroju szpetnej grafiki, czy inteligencji naszych marines. Jeśli jednak już uda się cierpliwie przebrnąć przez owe niedogodności, odkryć można nieskrępowaną, klimatyczną rozgrywkę i sporą dozę grywalności. Polecam.
50
GameHippo.com (Nov 03, 2009)
Overall, I think Derelict is a fairly ambitious project that has potential and suffers from very minor, yet debilitating issues in implementation. Had the control scheme been more well thought out and the five marines been given more unique models, the game could have easily been 40% more fun. And it would have been well worth it for such minor efforts. Also, the AI, both friendly and hostile, is really really basic. Enemies just run at the marines and the marines only know how to stand and shoot at them, reload when they run out of bullets, and follow very basic instructions(follow him, follow me, reload, etc). Also, the shotgun takes the same amount of time to reload as any of the other guns. What gives?