Join our Discord to chat with fellow friendly gamers and our knowledgeable contributors!

antstream
Published by
Developed by
Released
Platform

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users SayCritic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
90
Top Secret (Apr, 1996)
"Alfabet śmierci" to horror z pogranicza jawy i snu. Trzeba przyznać, że autorom udało się stworzyć odpowiednio mroczną atmosferę.
85
Magazyn Amiga (May, 1996)
Alfabet Śmierci to z całą pewnością jedna z ciekawszych polskich gier przygodowych, mająca dużo zalet i tylko nieliczne wady. Wielkie brawa dla Seven Stars.
80
Musze przyznać, że gra wywarła na mnie jak najlepsze wrażenie.
80
Gambler (Sep, 1996)
Od dawna prowadzę na swój własny użytek spis (ranking) najlepszych i najgorszych polskich gier. AŚ wskoczył właśnie do pierwszej trójki.
80
Polski Portal Amigowy (Apr 21, 2008)
"Alfabet śmierci" przeznaczony jest dla osób, które lubią taki gatunek gier. Fani zręcznościówek oraz innych gier, które wymagają szybkiego machania joystickiem będą z oczywistych względów zawiedzeni i pewnie szybko wyłączą grę. Oceniając grę dałbym jej czwórkę z minusem - głównie za dość dobrą grafikę oraz klimat. Zdjęcia ogląda się z przyjemnością, muzyka nie drażni, interfejs jest przyjazny użytkownikowi. Razi trochę fabuła i dziwaczne zagadki, które zostały wręcz wymyślone na siłę. Niemniej jednak, jak na polską produkcję, gra reprezentuje przyzwoity poziom. Jest to jedna z niewielu wydanych na Amigę polskich przygodówek opartych na statycznych zdjęciach, która, mimo kilku wad i miejscami dziwnej fabuły, jest pozycją godną polecenia i z pewnością przyciągnie fanów "przygodówek" na kilka dłuższych wieczorów.
65
Alfabet Śmierci zasługuje na ogromne wyróżnienie spośród wszystkich wydanych w ostatnim czasie w Polsce fotopstrykoklikotekścików. Jego atut to odpowiednio skomplikowana fabuła przy zachowaniu prostoty interfejsu sterowania i dobre dialogi, no a reszta prezentuje się tak dobrze, jak tylko może.


antstream