Join our Discord to chat with fellow friendly gamers and our knowledgeable contributors!

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users Say

Platform Votes Score
Amiga Awaiting 5 votes...
DOS 6 2.6
Combined User Score 6 2.6


Critic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
77
Kajko i Kokosz jest dowodem wykluwającej się świadomości rynkowej polskich producentów gier. Obok dobrej, profesjonalnej grafiki, utrzymanego w klimacie scenariusza i wysokiego stopnia komplikacja, gra Kajko i Kokosz nie zawiesza się znienacka i wykonana jest przyzwoicie. Jest też jednak kilka niedociągnięć, które nie powinny mieć miejsca w nowoczesnej grze. Gra jest trudna i warto przejść ją do końca, by odsłonić wszystkie pułapki i zagadki postawione przez autorów.
70
DOSGambler (Feb, 1996)
Najważniejsze jest jednak, że wreszcie zaczynają się pojawiać fajne polskie przygodówki. No, w końcu Polacy nie gęsi...Pozostaje tylko czekać na kolejne przygody Kajko i Kokosza lub ewentualnie inne ciekawe pomysły.
50
AmigaAmiga Computer Studio (Feb, 1995)
Kajko i Kokosz to bez wątpienia najgłośniejsza gra jaka powstała na Amigę.
40
DOSCD-Action (Jun, 1997)
A teraz pojawiła się wersja CD... i praktycznie nie wniosła żadnych zmian. Grafika nadal jest mizerna - rozdzielczość VGA, ogromna pikselizacja, płaskie postacie, niedopracowane animacje nie wywołują wzniosłych doznań estetycznych. Jedynym elementem, o jaki wzbogaciło się kompaktowe wydanie K. i K. są efekty dźwiękowe oraz mówione komentarze, które zastąpiły pojawiające się uprzednio napisy. Niestety, także w tym wypadku nie mogę zdobyć się na cieplejszy ton, ponieważ jakość dźwięku jest na poziomie podobnym do jakości grafiki. (CD-ROM release review)
40
DOSImperium Gier (Mar 05, 1998)
Czy jest zatem coś na plus? No więc - z grą jest tak, jak z polskimi filmami, jedni ich nie trawią, inni je lubują, bo są swojskie. Miło jest zobaczyć na ekranie polski chałupy sprzed setek lat, polskiego księcia i polskich wojów, polskie lasy i polską Polskę, po której szlajają się rycerze, chłopi walają się po karczmach, a w lasach straszą niedżwiedzie. Poza tym wielu graczy pamięta komiks. Dla nich powtórne spotkanie z Kajkiem i Kokoszem nie będzie takie okropne - powspominać zawsze śmiesznie. No i czy wszystkie gry muszą być takie piękne?
35
O ile wydana rok temu wersja na Amigę była najwyżej kontrowersyjna, o tyle Kajko i Kokosz na PC to pomyłka.