Join our Discord to chat with fellow friendly gamers and our knowledgeable contributors!

antstream
The Breakdown Windows The game's introduction sets the scene in comic boo style to the accompaniment of a heavy rock track

MISSING COVER

Released
Platform

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users SayCritic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
98
Freegame.cz (May 17, 2003)
Hra je takřka dokonalá na to, že jde o freeware. Velikosti se rozhodně nezaleknete, o hodně byste totiž přišli. Jediné, co vám na hře bude asi scházet, je čeština nebo návod. Šikovní hráči si však určitě poradí. Inu hodně štěstí. ;)
90
GameHippo.com (May 24, 2003)
The full name of this game is THE BREAKDOWN: A SNACK-SIZED ADVENTURE GAME, and as the name suggest, this game is pretty short. But don't let that turn you off, The Breakdown is easily one of the best freeware adventure game I've ever seen.
85
FreeHry.cz (May 28, 2007)
The Breakdown je vynikající adventura, nikoli však bezchybná. Především je zatraceně krátká a technické chyby také nepotěší. Na druhé straně mě ale vtipnost, kvalitní zpracování a celkově příjemná atmosféra nutí udělit vysoké hodnocení. A s tím já nemám nejmenší problém, nemůžu se dočkat dalšího podobného kousku!
80
Plné Hry (Jun 10, 2003)
Na druhou stranu – jak již bylo nakousnuto výše – technické zpracování si zaslouží absolutiorium. Nabízí vysoké rozlišení, perfektní a detailní kresbu lokací i postav, skvělé animace, svébytný styl, zkrátka vše, co od kvalitní grafiky lze očekávat. Hudba je taktéž vynikající, obzvláště v intru, ale i v průběhu hry příjemně doplňuje atmosféru. Naprosto perfektní je pak závěrečná sekvence jako vystřižená z Desperada či z nějakého westernového filmu. Ale dost už chvály a pouťového vyvolávačství – nastal čas recenzi uzavřít prostým konstatováním, že The Breakdown je prostě a jednoduše perfektní freeware adventura a jasný tip ke stažení.
80
Hrej! (Nov 08, 2005)
Inteligentní humor se jako Ariadnina nit vine celou hrou, aby v závěru dospěl k nikoliv nečekané, přesto ale silné pointě. Logické hádanky nejsou obtížné, rozsah hry je ale vzhledem k počtu lokací slušný. Celkově se jedná o vynikající kousek, který by byla škoda minout.
40
VictoryGames.pl (May 08, 2005)
Ukończenie The Breakdown trwa jeden, góra dwa dni. Warto wspomnieć także o tym, że gra posiada kilka bugów, które na szczęście nie przeszkadzają zbytnio w zabawie. Na plus dla autora liczy się fakt, że sam wspomniał o owych niedoróbkach na oficjalnej stronie tytułu. Polecam The Breakdown fanom nieco już dziś zapomnianych klasycznych przygodówek.


antstream