Join our Discord to chat with fellow friendly gamers and our knowledgeable contributors!

atari aquventure
The Dead City Windows Title Screen

MISSING COVER

Published by
Developed by
Released
Platform

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users Say

Category Description User Score
Gameplay How well the game mechanics work and the game plays. 3.2
Graphics The visual quality of the game 3.5
Personal Slant A personal rating of the game, regardless of other attributes 3.2
Sound / Music The quality of the sound effects and/or music composition 3.8
Story / Presentation The main creative ideas in the game and how well they are executed. This rating is used for every game except compilations and special editions which don't have unique game content not available in a standalone game or DLC. 3.0
Overall User Score (6 votes) 3.3


Critic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
90
Plné Hry (Jun 27, 2004)
Mrtvé město je rozhodně jednou z nejlepších adventure her, které tento rok spatřily světlo světa. Ukazuje, že Nihilis mají talent k vyprávění příběhů, předávání silných emocí a vytváření herních zážitků, na které se rychle nezapomene. Před jejich Mrtvým městem nelze než na závěr smeknout pomyslný klobouk.
90
Hrej! (Nov 08, 2005)
Vyprávění je silnou zbraní hry, ještě silnější je ale design lokací. Využívají 3D renderovanou grafiku a pohled první osoby, navozují pak dojem skutečně mrtvého, vybydleného a zoufalého místa pro život. Vychválit si potom rozhodně zaslouží i už jednou zmíněná hudba - původní a perfektně napomáhající dotváření celkového dojmu. Ne nadarmo si získalo Mrtvé město řadu cen a nominací i v zahraničních adventurních anketách.
89
FreeHry.cz (Jun 28, 2004)
K technickému stránce Mrtvého města mnoho výtek mít nelze. Totiž jedním z hlavních lákadel hry, který je znatelný takřka na první pohled je zejména preciznost grafického zpracování. Temnou atmosféru ještě více umocňuje s citem vybraná hudba, což vše dohromady vytváří perfektně hratelný celek, který nepostrádá zejména perfektní atmosféru. Abych však jen nechválila, místy se setkáte rovněž s lokací, do níž je některá z postav podivně začleněna. I přes to se bezpochyby jedná o velké překvapení, které se může směle řadit mezi nejlepší adventurní kousky letošního roku…
88
Adventure Lantern (May, 2006)
All in all, Dead City is more than an average-looking independently-made freeware adventure game. You will only need about 40 minutes of your time to finish it. But it will be a lot longer before you can stop thinking about Dead City. Now go and get it at the official NiHiLiS site. It is only a 11MB download.
87
Freegame.cz (Jul 10, 2004)
A jak si dílo týmu NiHiLiS vede v porovnání s konkurencí? Statečně. Zde můžete cítit to, co ve spoustě jiných adventur (a obecně her) postrádám - atmosféru. Vidím to jako součet všech detailů i hlavních parametrů hry, od grafického ztvárnění až po výběr slov v dialozích. Přestože atmosféra bývá vybudována pomocí ohromného úsilí, každá nedokonalost díla tuto „celkovou vizáž“ rozbourává, likviduje. Na jedné hromadě máte perfektní renderovanou grafiku, hudební ztvárnění, působivost lokací, nápady, originalitu a příběh a na druhé hromádce (která je však téměř nepatrná) jsou nedokonalé dialogy, gramatické chyby, zbytečné zapojování rušivých detailů (hudební skupina NiHiLiS, obchod s elektronikou WME apod.), nelogičnost některých úkonů. Problémem je, že právě tato miniaturní hromádka dokáže téměř dokonalý dojem ze hry natrhnout, ale to nic nemění na faktu, že máme co do činění s jednou z nejlepších adventur poslední doby!
75
Adventure's Planet (May 05, 2007)
L’audio è buono, il parlato logicamente è inesistente (ci sono i sottotitoli), gli effetti ambientali (quei pochi che ci sono) non sono male e le musichette create apposta anche. Concludo muovendo un plauso al creatore di dead city, a me il gioco è piaciuto, me lo sono gustato fino in fondo e mi ha tenuto incollato al monitor per un pomeriggio, se siete dei veri appassionati lo dovete giocare assolutamente, tenendo presente che per gli argomenti trattati è dedicato ad un utenza adulta, comunque da provare.
40
Adventure-Treff (Nov 07, 2009)
The Dead City ist mit Sicherheit kein schlechtes Spiel. Die Grafiken sind zwar statisch, setzen die tristen Schauplätze mit dem Zusammenspiel von guter Musik und einigen Soundeffekten aber gelungen um. Leider bleiben die Charaktere schablonenhaft und die Story zu unausgewogen. Ein Gefühl der Leere, Trostlosigkeit und Depression im Spieler mit stimmigen Hintergrundbildern zu erwecken schafft der Titel. Selbst einige poetische Dialogpassagen und Beschreibungen in den Texten unterstützen die Atmosphäre. Vielleicht wäre ein Textadventure, das sich mehr Zeit für die Dialoge, Charaktere und Story lässt, fruchtbarer gewesen. So ist es nur bedingt empfehlenswert.


atari kombinera