Join our Discord to chat with fellow friendly gamers and our knowledgeable contributors!

antstream

User Reviews

A huge improvement in terms of comfort, not much improvement in terms of graphics Nowhere Girl (8103) 3.17 Stars3.17 Stars3.17 Stars3.17 Stars3.17 Stars

Our Users Say

Category Description User Score
Acting The quality of the voice or video acting. 3.1
Gameplay How well the game mechanics work and the game plays. 3.9
Graphics The visual quality of the game 3.8
Personal Slant A personal rating of the game, regardless of other attributes 4.1
Sound / Music The quality of the sound effects and/or music composition 3.7
Story / Presentation The main creative ideas in the game and how well they are executed. This rating is used for every game except compilations and special editions which don't have unique game content not available in a standalone game or DLC. 3.9
Overall User Score (12 votes) 3.7


Critic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
98
Freegame.cz (Aug 08, 2004)
Maniac Mansion Deluxe je skvělá hra, šitá na míru fanouškům adventur společnosti Lucas Arts, na kterých se chyby hledají jen těžko! Díky společnosti LucasFan Games tak máme možnost zavzpomínat na staré dobré časy a doufejme, že podobných her se v brzké době dočkáme více.
92
Abandonia Reloaded (May 06, 2005)
One of the greatest things in the game is that the inhabitants of the Mansion live their own lives. They move around the house all the time, so you may meet them anywhere. Maniac Mansion revolutionized the gaming world by being the very first game that used mouse control. The fanmade remake is a nice homage to this ancient game.
91
Adventure's Planet (Nov 12, 2011)
Maniac Mansion è un gioiello di game design e una pietra miliare per il genere delle avventure grafiche, sicuramente costituisce un’esperienza che non può mancare nel bagaglio culturale di qualsiasi appassionato di avventure. L'unico appunto che gli si può muovere è la presenza dei vicoli cechi, ma a ben vedere si tratta di un falso difetto, perché si tratta di situazioni che si possono facilmente evitare come un qualsiasi altro enigma del gioco. Per quanto riguarda la lingua, Maniac Mansion Deluxe è stato rilasciato con supporto multilingua, in cui rientra anche l'italiano. Come se non bastasse, la versione Deluxe migliora l’intero gioco sotto tutti i punti di vista senza stravolgerlo: grafica, sonoro e perfino l’interfaccia rendono l’esperienza accessibile e accattivante anche all’utente moderno, in modo da fargli apprezzare appieno questa fantastica opera. In più aggiungeteci che non dovrete sborsare neppure un euro! Che fate ancora li? Correte a scaricare!
80
Plné Hry (May 27, 2004)
Maniac Mansion Deluxe je naprosto skvělá hra, která rozhodně potěší všechny fanoušky Lucas Arts. LucasFan Games odvedli precizní práci a ze hry přímo čiší vědomí toho, jak se při práci na ní zároveň dobře bavili. Nezbývá, než doufat, že se podobné renesance v brzké době dočkají i další, třebas i méně známé hry od LucasArts – takový Loom v nové grafice by byl určitě naprostým trhákem, o pokračování Sama a Maxe či Day of the Tentacle ani nemluvě. Na závěr tedy jen: všem, kteří se na Maniac Mansion Deluxe i The New Adventures of Zak McKracken podíleli, patří vřelé díky. I díky vám klasické adventury stále žijí – a dokazují, že i v dnešní třemi rozměry a akcí posedlé době mají co nabídnout: kvalitní příběh, inteligentní humor a strhující hratelnost.
80
Hrej! (Nov 08, 2005)
Jinak je to také poměrně obtížná, ale autoři Deluxe verze udělali podle svých slov několik změn ke zjednodušení logických úkolů. Ovládání probíhá klasickým SCUMM systémem, Lucas Fan Games pak svou hru obalili líbivým grafickým kabátkem a přidali několik vlastních vtípků a easter eggs.


antstream