Join our Discord to chat with fellow friendly gamers and our knowledgeable contributors!

antstream

User Reviews

There are no reviews for this game.


Our Users SayCritic Reviews

MobyRanks are listed below. You can read here for more information about MobyRank.
88
Abandonia Reloaded (Jun 03, 2007)
All in all this is an entertaining game. If you are a fan of adventure games you should check this one out. Its called Sydney Finds Employment, see it for yourself.
80
Puzzles in the game can stump you, but they aren’t horrid enough to be compared to a pixel hunt. Just the right level of difficulty means that you’ll spend at least two or three hours of enjoyment before finally arriving at the game's hilarious and un-disappointing ending.
73
Freegame.cz (Jan 20, 2007)
Používání předmětů není zrovna nejlépe vyřešeno a postup ve hře zpomaluje. Škoda také nepříliš ostré grafiky. Avšak jednotlivé lokace nepostrádají vtip a dobrý nápad stejně jako spousta dialogů. Ty opravdu baví a jsou pravým kořením příběhu. Sydney Finds Employment je tak přes několik drobných chybek počinem, na němž si dozajista smlsnou všichni hráči tohoto specifického a málem zapomenutého žánru. Vyzkoušejte, vágus Sydney již čeká.
70
Hrej! (Jan 01, 2007)
Sydney Finds Employment je středně dlouhá i středně obtížná adventura,která sází na kvality scénáře, ale nezaostává ani po stránce audiovizuálního provedení. Ovládání prostřednictvím měnícího se kurzoru je dobře implementované a výhrady lze tak mít snad jen k poněkud nešikovné práci s inventářem. Jinak ale: palec vzhůru!


antstream