Luckyhammers |
Producers |
Daniel Sud, Victor Perchet |
Associate Producer |
Loïc Ramboanasolo |
Creative Directors |
Alexis Jolis-Desautels, Olivier Allard |
Technical Director |
Jacques Frégault |
Art Directors |
Éric Warin, Simon Lallement |
UI /UX / Lead Artist |
Noeul Kang |
Lead Designer |
Adrien Banet-Rivet |
Lead Programmers |
Julien Soulières, Pierre-Olivier Boudreau |
Lead QA |
Marc Tremblay |
2D Artists |
Pascal Lamarque, Vivianne Collette |
3D Artists |
Jean-Sébastien Pépin, Marie Sarra-Bournet |
Additional 3D Artists |
Clément Pernel, Maurin Monnet, Michael Calixte |
3D Animator |
Raymond Blanchet |
Technical Animator |
Florian Delquié |
Technical Artists |
Christophe Audet-Belanger, Troy Toutikian |
UI Artists |
Anh Thy Nguyen, Anouck Belthoise, Kim Lévesque |
Additional UX Designer |
Harry Beejan |
VFX Artist |
Guillaume Corbin |
Game Designers |
Caroline Benoît, Jason Guzzo, Yoan Le Souder (credited as Yoan Lesouder) |
Additional Game Designers |
Kaermack Polewska, Vincent Lavallee |
Composer & Sound Designer |
Antoine Vachon |
Programmers |
Adrien Peyromaure-Debord-Broca, Alexander Zaranek, Alexandre Blanchet, Ashley Fairweather, Christopher Catouillart, Christopher Uljasz, Guillaume Leroy, Jean-François Roy, Jérémie Bédard, Marius Ibanez, Steve Lalancette |
Additional Programmers |
Alexis Chebrek, Jonathan Simard, Ludovic Riffiod |
QA |
Hélène Marchis, Justin Roy, Sarah Peerless |
Special Thanks |
Daniel Berkowicz, Félix Dorval-Gagnon, Madeleine Guzzo (Prod Baby), Matthew Ilantzis, Nicolas Monier, Raphaël Seul, Rodolphe Gendrault, Sofi Lamont-Cardinal (Jokes Writer), Ulrick Wery, Valérie Souton |
Executive & Managers |
Dominique Roussy, François Renouf, Frederick Brassard, Marc-Antoine Pinard, Patrick Bleau, Sébasien Mailloux |
Asmodee Digital |
Line Producers |
Rémi Hanesse, Guillaume Fournet, Valérian Thomas |
Creative Director |
Rémi Hanesse |
Editorial Game Designer |
Maxime Antonoff |
Chief Executive Officer |
Pierre Ortolan |
Head of Operations |
Nicolas Godement-Berline |
Director of Production |
Laurent Lichnewsky |
Chief Technical Officer |
Yann Corno |
Chief Commercial & Marketing Officer |
Philippe Dao |
Marketing Director |
Arthur Dosne |
Head of Brand Marketing |
Adrien Rotondo |
Brand Manager |
Matthieu du Lac |
Assistant Brand Manager |
Robin Laffra |
Head of QA |
Nicolas Dupont |
Compliance Testers |
Jean-Baptiste Coblence, Olivier Garin |
QA Testers |
Sarah Brasset, Claire Hoffmann, Valentin Serri, Médéric Bourdillon, Aurélie Lecesne, David Duhem |
Customer Support Lead |
Maxime Crozier |
Customer Support Specialist |
Pierre-Yves Ruys |
Head of Analytics |
Alexandre David |
Senior Data Analyst |
Arnaud Legendre |
Data Engineer |
Quentin Thomas |
Tracking QA Tester |
Valentin Sanchez de Léon |
Head of Marketing Operations |
Anne-Sophie Canel |
Platform Release Manager |
Mehdi Lekehal |
Head of PR & Social Media |
Julie Le Vacon |
Social Media Manager |
Sam Dempsey |
Lead Marketing Artist |
Sacha Mocquet |
Marketing Artist |
Noémie Ardouin |
Marketing Project Manager |
Elodie Domingues |
Cinematic Artists |
Sylvain Dollez, Gaël Rezé |
Asmodee.net Unity SDK |
Jean Boulot, Stéphane Chrétien, Sébastien Letuppe |
Steve Jackson Games |
President |
Steve Jackson |
CEO |
Phil Reed |
Munchkin Line Editor |
Andrew Hackard |
COO |
Susan Bueno |
CCO |
Sam Mitschke |
Director of Licensing |
Alain H. Dawson |
Director of Sales |
Ross Jepson |
Operations Manager |
Randy Scheunemann |
Original Character Design |
John Kovalic |
Surge Licensing, Inc. |
Elan Freedman |
Lionbridge |
Localization Project Manager |
Brice Legrand |
Linguistic Coordinators |
Jan Dittrich, Morgane Munns |
Senior Test Manager |
Damian Domach |
Senior Project Manager |
Kamil Łysiak |
Localization Test Lead |
Jérémie Dion |
Localization Tester (German) |
Ekaterini Ntouska |
Localization Tester (Spanish) |
Jesús Segura Ros |
Localization Tester (Italian) |
Giovanni Piazza |
Localization Tester (English) |
Aristeidis Vratolis |
Localization Tester (French) |
Aengus Ball |
Huwiz - Quality Assurance |
Huwiz - Quality Assurance |
Alexander Kofira, Alexandre Papineau, Antoine Desjardins, Carolljo Maher, Charles Hamel, Dominic Ducharme, Frédérik Dupras, Gabriel Lévesque-Duval, Guillaume Alarie, Guillaume Delmé, Guillaume Lanéel, Jason D'Aloe, Jason Smith-Murk, Jeffrey Jacob, Joey Chabot, Julien Santini-Comeau, Kariane Lacharité, Kevin Furtado, Loris Savanier, Louis St-Denis, Luke Gréau, Marc-Olivier Bélisle, Maryse Melançon, Mathieu Potvin, Mathieu Leclerc, Maude Tremblay-Bérubé, Maxime Fortin, Maxime Sauvé, Mylène Roffi, Nicolas Lefèbvre, Philippe Lalonde, Roxanne Gingras, Sergei Doun, Tommy Rabaraona-Lincourt, Vincent Chalifoux |