Cast |
Malt |
Ayumu Murase |
Hanna |
Reina Ueda |
Kyle / Lieutenant Muscat |
Sachi Kokuryu |
Boron |
Shinnosuke Tokudome |
Socks |
Miyu Tomita |
Mei |
Hina Kino |
Chick |
Natsumi Haruse |
Hack |
Tomomi Mizuma |
Sheena |
Noriko Shitaya |
Jin |
Yukihiro Nozuyama |
Wappa |
Hiyori Nitta |
Britz |
Yuichi Iguchi |
Vanilla |
Mami Fujita |
Baum |
Naomi Kusumi |
Stollen |
Shōto Kashii |
Hax |
Kenji Nomura |
General Merlot |
Yasuhiro Mamiya |
Jihl |
Yuki Otani |
Cayenne |
Masaki Nakanishi |
President Muscat |
Yuki Onodera |
Female Engineer |
Mirei Kumagai |
Maestro |
Ryoma Masuda |
Count Nouvellune |
Yuya Murakami |
Japanese Narration |
Akane Tokunaga |
French Narration |
Anna Lauzeray-Gishi |
Game Development - CyberConnect2 Co., Ltd |
Head of Production |
Hiroshi Matsuyama |
Creative Producer |
Tetsuya Murakami |
Creative Director |
Tetsuya Murakami |
Creative Director |
Hiroto Niizato |
Game Designers |
Yoann Gueritot, Simon Abitan |
Scenario Writer |
Yasuhiro Noguchi |
Character Design |
Yusuke Tokitsu |
Art Director / Environment Artist |
Hideki Kumamoto |
Character Modelers |
Keven Ouellet, Yuki Kimura |
UI Artists |
Makoto Miyoshi, Natsumi Matsumuro, Zi Wang |
Logo Design |
Makoto Miyoshi |
VFX Artists |
Kazuki Matsumoto, Nao Ishizu, Yuga Uehara, Philippe Soucy |
2D Artists |
Kimiko Koochi, Kazuya Ikuta, Mika Kato |
End Card Artists |
Koki, Inu8 Edoya, Rikose, Akira Himekawa, Jiroh Kinoshita, HonoboYukotoGaketo, Gorō Suzuki, Umani, Data, Kishibe, Hitsuzirobo |
Character Animators |
Keven Ouellet, Yoko Uemura, Sean McGarry, Robert Araneta |
Programmers |
Shingo Watanabe, Ryuichi Sakata, Daisuke Ito, Naoki Hashimoto, Zheng Zeng |
Sound Team |
Norikatsu Fukuda, Chikayo Fukuda, Seizo Nakata, Yushi Imamura, Daisuke Kawano |
Localization Director |
Till Stiehl |
English Translation/LQA |
Andrew Echeverria, Deven Neel, Irene Joy S. Ladignon, Jacqueline Jean-Francois, Kristen Wolter |
French Translation/LQA |
Nicolas Pujol, Fabrice Buon, Dimitri Pawlowski, Mathieu Lallart |
Spanish Translation/LQA |
Alexandre Graciano Ortega, Núria Trilla Tudela |
Quality Assurance |
Tomoya Ozaki, Jun Kirikihira, Hokuto Ushijima, Shinichiro Kamimura, Jun Yoshikawa, Takanori Sato, Naoki Koutake, Kazuya Nakashima |
Technical Support |
Takashi Matsuo |
Technical Artists |
Natsuko Abe, Denis Robert Patrut, Chan Lee |
Project Coordinator |
Arisa Tomari |
Art Manager |
Yohei Ishibashi |
Game Design Manager |
Yuuki Nishikawa |
Programming Manager |
Yasuhiko Tsuneoka |
Development Translation Support |
Travis Lori Proo, Liam Holton, Masami Tanaka, Yoshitaka Matsubara, Akané D'Orangeville, Eri Karasawa, Lucas Yuji Trombetta, Elyssa Paramor |
Special Thanks |
Kei Yamazaki, Yumiko Hyakutake, Masao Kashino, Seichiro Hosokawa, Kosuke Usami, You Oyadomari, Ayana Baba, All CyberConnect2 Staff |
Game Development Partners |
Masaki Ichimura, Yuji Nakagawa |
Kyushu Otani Junior College |
Makoto Ueki |
Alvion Inc. |
Yuji Nakagama |
Freestyle Work Inc |
Kaori Hashimoto, Saki Toyonaga, Kazune Kato |
Johm Inc. |
Hiroshi Horiguchi |
QA Support - Pole To Win, Inc. |
Masayasu Kawagoe, Kaya Ikematsu, Ippei Takamoku |
English Translation Support - Lionbridge Games - Project Managers |
Leiv Harstad, Ayumi Yoshida |
Voice Recording - StarJam Co., Ltd. - Sound Coordinator |
Rie Shimojo |
Naidle Co., Ltd. - Sound Director |
Takashi Shibata |
Recording Studio - studioFine StarjamRoom - Recording Engineer |
Saki Mizushi |
Main Theme - Wherever the Wind Takes Us / Ending Theme - The Power of Tears |
(by) |
LieN |
Vocals |
Tomoyo Mitani |
Composer |
Chikayo Fukuda |
Choirs |
Elegy of Winds Ensemble |
Composers |
Chikayo Fukuda, Yoann Gueritot |
Japanese Choir |
Fukuoka School of Music & Dance - Specialized Training College |
French Choir - Attention Chorale de Jeunes |
Mélodie Delannoy, Marie Sorriaux, Valérie Sulkowski, Élodie Sulkowski, Faustine Marzetto, Eilish O'Loughlin, Kim Wane, Marion Livoy, Coralie Badenas, Clémence Delbecque, Claire Le Mercier, Alice Ferré, Marie Régnier, Verena Priem, Romanie Tiberghien, Harisoa Adriamaholy, Camille Monier, Cyrielle Rohart, Noémie Barrado, Amélie Carrere, Pauline Prévôté, Nicolas Legenda, Thomas Mainardi, Yoann Gauvry, Maxime Marie, Benoît Trouvilliez, Victor Hehn, Louis Latour, Simon Honoré, Pierre Pericard, Jean Bernard-Brunet |
Aurae Studios |
Angel Ignace |
Special Thanks |
Hazem Hawash, Mélodie Rémy |
Publishing |
Offical Website |
Fellows Inc., Akiko Kawazoe |
Package Design |
Tatotake |
Promotion |
Nodoka Tashima, Yuri Ikeda, Koko Higashi, Akari Ogushi, Kotora Suzuki, Kaoru Yanagita |
Public Relations |
Haruhiko Iribe, Kazuaki Nakato |
Legal & Contract |
Miki Yoshimitsu |
Producers |
Taichiro Miyazaki, Hironori Yamaoka |
Executive Producer |
Hiroshi Matsuyama |
Developed and Produced by |
CyberConnect2 Co., Ltd. |