Credits |
Executive Producers |
Camille Houssais, Guillaume Durand |
Local Producer |
Josep B. Martinez Hernandez |
Studio Manager |
Edouard Gasser |
Assistant Producers |
Mathias Takimoto, Rudi Wills, Yasser Bushara |
Creation Team (Madrid) |
Project Lead Programmer |
Sergio Martín Pulido |
Programmers |
César Martín Cabello, David Pérez Climent, Emilio M. López Riñón, Gal Marom, José Leopoldo Fernández-Infante, Manuel Jesús Martín Requena, Saúl Imar Santana Bermejo |
Online Integration |
Jorge Giner, Ignacio Álvarez Barrio |
Lead Artist |
Laura Díaz Cubas |
Artists |
Abraham Pérez Pérez, Alberto Hernández Abril, David Manteca Sellés, Iria Abella, Luis Tomás Redondo, Rubén Fernández de Pablo, Pablo A. Sánchez Nogueiras, Pablo Gil París, Daniel Oliver Ortiz |
Senior UI Artist |
José Alberto Rodríguez |
Project Lead Designer |
Yasser Bushara |
Game Designers |
Mathias Takimoto, Arto Huhta |
Product Manager |
Diana Tinoco |
Game Monetization Manager |
Christopher Fady |
2D Concept Artist |
Carlos Jaugeon |
3D Senior Artist |
Julia Jakovleva |
3D Artist |
Carlos Vidal |
Madrid I.T. Manager |
Daniel Vázquez Romero |
New York Team |
Narrative Designers |
Beth Studer, Tracey J. John |
Beijing Team |
Local Producer |
Zhang Xiao Dong |
Game Design |
Chen Xi, Rao Xi, Yu Xi |
Programmers |
Dai Xiao Yan, Dong Jian Ran, Hu Bei, Liu Chun Yan, Wang Jian |
Artists |
Chen Xing Zhi, Yang Hua, Li Ruo Lan, Liao Fan, Tu Qiao Zi, Wang Xiao Wen, Gong Xue Qin, Jiang Xi, Huang Yin, Shen Jing, Liu Xin, Peng Zhe |
Paris Leads |
Division Manager |
Philip Bouchet |
Content Manager |
Alexis Moroz |
World Packaging Art Director |
Gaël Leprevost |
Game Monetization Manager |
Gabriela Tataru |
Madrid Leads |
Art Director |
Gwenael Heliou |
Technical Director |
David-Vesa Cohen |
Packaging Producer |
Eva Prada |
Barcelona Leads |
World UI Art Director |
Juri Pratesi |
World Mobile Art Director |
Toni Rodríguez |
Design Director |
Diego Barragán |
World Mobile Assistant Art Director |
Luis Sebastián Martínez |
Sound Team |
Audio Director |
Jorge Peirano |
Sound Designers / Composers |
Emanuel Burcea, Pascal Dion |
World Audio Technical Manager |
Ulrich Frantz |
Lead Sound Technician |
Renaud Baril |
Additional Music |
Felix Mendelssohn |
Sound Technicians |
Edi Durand, Nicolas Arsenault, Sébastien Clermont |
Audio QA |
Jorge Tabasco, Ramon Huertas, Bernardo Cardenas-Saucedo |
Playtest Team |
World Playtesting Manager |
Francisco Andrada |
Playtesting Lead |
Tatiana Gil López |
Playtesters |
Paula Loya, Paula Gorri |
Focus Group Team |
Production Research Manager |
Elizabeth L. Cronin |
Production Research Analysts |
Brian Callan, Scott Galante, Stephanie Ngo |
QA Team |
SEA Deployment Manager |
Diep Lecoq Tran |
World QA Manager |
Costel Apopii-Bucur |
JOG QA Manager |
Cristian Mihai Chitu |
JOG QA Mass Port Manager |
Madek Widodo |
QA Project Manager |
Ayub Imanullah |
QA Lead |
Dwi Prastowo |
QA |
Iwan Prasetya, Veri Agustina, Ihwan Pramudita, Taufik Fitrianto, Sendy Aditya Suryana, Dwi Sulistiono |
Localization |
Localization Manager |
Alexis Green-Painchaud |
Localization Coordinators |
Alicia Buffa, Fred Leung, Oskar Matzke, Marianne Marcel |
Localization Bug Specialists |
Frédéric Moreau, Elisa Troccoli |
English Localization Team |
Owen Weiss, Timothy LeClair, Angela Roberts, Jana Sloan van Geest, Andrea Connors |
Pocket HD Team |
Local Producer |
Nguyen Le Tuan |
Designer |
Nguyen Duc Canh, Nguyen Le Bach, Nguyen Phu Xuan |
Programmers |
Huynh Huu Dai, Hoang Thi Dieu Hang, Tran Van Hieu, Bui Van Danh, Ho Sy Tam, Ho Viet Anh |
Artists |
Le Van Luong, Bui Thi Huong Lan, Nguyen Vinh Trung |
QA Lead |
Tran Huu Hoang |
QA |
Huynh Thi Thuy Tien, Le Thi Thanh Tam, Diep Bao Thinh, Cao Huu Phuoc, Tran Ngoc, Le Xuan Thu, Le Quang Loc, Duong Tan Phat, Phan Thanh Huy, Tran Thi Lan, Nguyen Thi Tam Hieu, Ngo Thi Cam Lam |
Sound QA Lead |
Tran Phuoc Hai |
Sound QA Testers |
Nguyen Hoa An, Nguyen Cao Lin, Le Thi My Huong, Phung Huu Uy Dung, Le Huu Linh Vu, Nguyen Thi Tho |